HellermannTyton T150M9X2
T150M9X2 picture photo
Mfg. Part Number
T150M9X2
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
HVY DTY TIE 21"L 175 LB NATURAL
Datasheet Download
T150M9X2.pdf
Availability of T150M9X2
QUANTITY
T150M9X2 Order Process
Ship out your order
Specifications of T150M9X2
Internal Part NumberEIS-T150M9X2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT-Series Cable Ties and Mounts
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesT150
Packaging25 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter5.91" (150.00mm)
Length1.74' (530.00mm)
Width0.350" (8.89mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength175 lbs (79.3 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T150M9X2
Related LinksT150, T150M9X2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
T150M9X2 Details Description
Related parts for T150M9X2
CONN HEADR BRKWAY .100 09POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS VERT SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 104BGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 27UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
ASS'Y MOUN PIN - CLIPS FOR V4E datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf