Vishay/Sprague T18D108K075EZUS
T18D108K075EZUS picture photo
Mfg. Part Number
T18D108K075EZUS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1000UF 8V 10%
Datasheet Download
T18D108K075EZUS.pdf
Availability of T18D108K075EZUS
QUANTITY
T18D108K075EZUS Order Process
Ship out your order
Specifications of T18D108K075EZUS
Internal Part NumberEIS-T18D108K075EZUS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T18D108K075EZUS
Related LinksT18D108, T18D108K075EZUS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T18D108K075EZUS Details Description
Related parts for T18D108K075EZUS
IDC CABLE - CKC20G/AE20G/CCE20G datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 30A 125V datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 6CH 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1P 3POS NONSHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf