HellermannTyton T18R9PPM4
T18R9PPM4 picture photo
Mfg. Part Number
T18R9PPM4
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
HIGH TEMP 4"L 8LB NATURAL
Datasheet Download
T18R9PPM4.pdf
Availability of T18R9PPM4
QUANTITY
T18R9PPM4 Order Process
Ship out your order
Specifications of T18R9PPM4
Internal Part NumberEIS-T18R9PPM4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT-Series Cable Ties and Mounts
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesT18
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter0.75" (19.05mm)
Length0.328' (100.00mm, 3.93")
Width0.096" (2.45mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength8 lbs (3.62 kg)
Features-
MaterialPolypropylene
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T18R9PPM4
Related LinksT18R, T18R9PPM4 Datasheet, HellermannTyton Distributor
T18R9PPM4 Details Description
Related parts for T18R9PPM4
SWAB 6" LARGE FOAM TIP 10/PKG datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 18POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 0.174 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 24V datasheet.pdf