HellermannTyton T18R9VOM4
T18R9VOM4 picture photo
Mfg. Part Number
T18R9VOM4
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE 4"L 18LB WHITE
Datasheet Download
T18R9VOM4.pdf
Availability of T18R9VOM4
QUANTITY
T18R9VOM4 Order Process
Ship out your order
Specifications of T18R9VOM4
Internal Part NumberEIS-T18R9VOM4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT-Series Cable Ties and Mounts
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesT18
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter0.86" (22.00mm)
Length0.328' (100.00mm, 3.93")
Width0.096" (2.45mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength18 lbs (8.2 kg)
FeaturesFlame Retardant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T18R9VOM4
Related LinksT18R, T18R9VOM4 Datasheet, HellermannTyton Distributor
T18R9VOM4 Details Description
Related parts for T18R9VOM4
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TIMER DIGITAL WEEKLY 100-240VAC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 17A TO-220AB datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG SLATE 100' datasheet.pdf