TE Connectivity Raychem Cable Protection T1K-178095-10-9
T1K-178095-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
T1K-178095-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL IDENTIFICATION TAPE
Datasheet Download
T1K-178095-10-9.pdf
Availability of T1K-178095-10-9
QUANTITY
T1K-178095-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of T1K-178095-10-9
Internal Part NumberEIS-T1K-178095-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesT1K
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.70" x 0.375" (17.8mm x 9.5mm)
MaterialPolyimide
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T1K-178095-10-9
T1K-178095-10-9 Details Description
Related parts for T1K-178095-10-9
RES 698 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 44MM NPN NO datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC AMP VCO BUFFER DIFF SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 3.3A 150 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf