Sensata Technologies/Airpax T21-2-3.00A-20148-1-V
T21-2-3.00A-20148-1-V picture photo
Mfg. Part Number
T21-2-3.00A-20148-1-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
T21-2-3.00A-20148-1-V.pdf
Availability of T21-2-3.00A-20148-1-V
QUANTITY
T21-2-3.00A-20148-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of T21-2-3.00A-20148-1-V
Internal Part NumberEIS-T21-2-3.00A-20148-1-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeToggle
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T21-2-3.00A-20148-1-V
Related LinksT21-2-3.00, T21-2-3.00A-20148-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
T21-2-3.00A-20148-1-V Details Description
Related parts for T21-2-3.00A-20148-1-V
MODULE IDIC R/W RFID 33OPF datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DC PLUG 2.1MM MOLD STRAIN RELIEF datasheet.pdf
IC CAPZERO 1000V 1000NF 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN IDC 14POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf