FFF T213015100J0G
T213015100J0G picture photo
Mfg. Part Number
T213015100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB RIS CLA 45D SOLID
Datasheet Download
T213015100J0G.pdf
Availability of T213015100J0G
QUANTITY
T213015100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of T213015100J0G
Internal Part NumberEIS-T213015100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,015
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesT2
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation35° (145°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T213015100J0G
Related LinksT21301, T213015100J0G Datasheet, FFF Distributor
T213015100J0G Details Description
Related parts for T213015100J0G
SLEEVE EXP GRY 0.25" (6.4MM) datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf