FFF T213215100J0G
T213215100J0G picture photo
Mfg. Part Number
T213215100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
508 TB RIS CLA 45D SOLID
Datasheet Download
T213215100J0G.pdf
Availability of T213215100J0G
QUANTITY
T213215100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of T213215100J0G
Internal Part NumberEIS-T213215100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,015
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesT2
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation35° (145°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T213215100J0G
Related LinksT21321, T213215100J0G Datasheet, FFF Distributor
T213215100J0G Details Description
Related parts for T213215100J0G
TRIAC 700V 4A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 950MA 108 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf