Taiyo Yuden T2K110B7103KB-T
T2K110B7103KB-T picture photo
Mfg. Part Number
T2K110B7103KB-T
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0504
Datasheet Download
T2K110B7103KB-T.pdf
Availability of T2K110B7103KB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T2K110B7103KB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of T2K110B7103KB-T
Internal Part NumberEIS-T2K110B7103KB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Apr/2013
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T2K110B7103KB-T
Related LinksT2K110B, T2K110B7103KB-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
T2K110B7103KB-T Details Description
Related parts for T2K110B7103KB-T
IDC CABLE - HSR20H/AE20M/X datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 4.9V SC-82AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 3V 6TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
VERT CARD CONN SNGL 0.100" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR HORZ CE BLK 18 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf