Taiyo Yuden T2K110BJ104KB-T
T2K110BJ104KB-T picture photo
Mfg. Part Number
T2K110BJ104KB-T
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 0504
Datasheet Download
T2K110BJ104KB-T.pdf
Availability of T2K110BJ104KB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T2K110BJ104KB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of T2K110BJ104KB-T
Internal Part NumberEIS-T2K110BJ104KB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Apr/2013
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T2K110BJ104KB-T
Related LinksT2K110B, T2K110BJ104KB-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
T2K110BJ104KB-T Details Description
Related parts for T2K110BJ104KB-T
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 19.5X12.7X2MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 4.19MM datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS GOLD SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 13POS datasheet.pdf
ACCY COIL REPLACEMENT CWB30 datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf