ITT Cannon, LLC T2P24FC1LY
T2P24FC1LY picture photo
Mfg. Part Number
T2P24FC1LY
Brief Description
CONN CONTACT SKT 24-26AWG GOLD
Datasheet Download
T2P24FC1LY.pdf
Availability of T2P24FC1LY
QUANTITY
T2P24FC1LY Order Process
Ship out your order
Specifications of T2P24FC1LY
Internal Part NumberEIS-T2P24FC1LY
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge24-26 AWG
MaterialBrass
PlatingGold
Plating - Thickness40µin (1.02µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T2P24FC1LY
Related LinksT2P24, T2P24FC1LY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T2P24FC1LY Details Description
Related parts for T2P24FC1LY
CAP CER 2200PF 250VAC X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS R/A KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 28SOIC datasheet.pdf
IC XMITTER ESD RS422 LP 16-TSSOP datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 0AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DOUBLE COAT TAPE 1/2"X2" 100/PKG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf