HellermannTyton T30LL9C2
T30LL9C2 picture photo
Mfg. Part Number
T30LL9C2
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE 11.4"L 30LB NATURAL
Datasheet Download
T30LL9C2.pdf
Availability of T30LL9C2
QUANTITY
T30LL9C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of T30LL9C2
Internal Part NumberEIS-T30LL9C2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT-Series Cable Ties and Mounts
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesT30
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter3.15" (80.00mm)
Length0.951' (290.00mm, 11.42")
Width0.138" (3.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength30 lbs (13.6 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T30LL9C2
Related LinksT30L, T30LL9C2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
T30LL9C2 Details Description
Related parts for T30LL9C2
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
SWITCH SNAP FS-T HINGE SILV SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 16A SCREW TERM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED PM IND PROMINENT WHT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf