KEMET T322B155K025AT
T322B155K025AT picture photo
Mfg. Part Number
T322B155K025AT
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322B155K025AT.pdf
Availability of T322B155K025AT
QUANTITY
T322B155K025AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322B155K025AT
Internal Part NumberEIS-T322B155K025AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesT322
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322B155K025AT
Related LinksT322B15, T322B155K025AT Datasheet, KEMET Distributor
T322B155K025AT Details Description
Related parts for T322B155K025AT
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KNOB 6FLUTE BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP SS/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 24V 10UA datasheet.pdf