KEMET T322B225K025AT
T322B225K025AT picture photo
Mfg. Part Number
T322B225K025AT
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322B225K025AT.pdf
Availability of T322B225K025AT
QUANTITY
T322B225K025AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322B225K025AT
Internal Part NumberEIS-T322B225K025AT
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322B225K025AT
Related LinksT322B22, T322B225K025AT Datasheet, KEMET Distributor
T322B225K025AT Details Description
Related parts for T322B225K025AT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 16MB datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
IC HALL SENSOR LATCH SIP-4 datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .600A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIE SET datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf