KEMET T322B475K015AT
T322B475K015AT picture photo
Mfg. Part Number
T322B475K015AT
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322B475K015AT.pdf
Availability of T322B475K015AT
QUANTITY
T322B475K015AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322B475K015AT
Internal Part NumberEIS-T322B475K015AT
PackagingBulk
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322B475K015AT
Related LinksT322B47, T322B475K015AT Datasheet, KEMET Distributor
T322B475K015AT Details Description
Related parts for T322B475K015AT
CONN HEADER 80POS 1.27MM R/A AU datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 30POS 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 39.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.022UF RADIAL datasheet.pdf