KEMET T322D226K015AT
T322D226K015AT picture photo
Mfg. Part Number
T322D226K015AT
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322D226K015AT.pdf
Availability of T322D226K015AT
QUANTITY
T322D226K015AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322D226K015AT
Internal Part NumberEIS-T322D226K015AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesT322
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322D226K015AT
Related LinksT322D22, T322D226K015AT Datasheet, KEMET Distributor
T322D226K015AT Details Description
Related parts for T322D226K015AT
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 8 DECK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
PMI CAP 15/32MNT CYL TRANSL RED datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN DIP 16POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf