KEMET T322E227K006AS
T322E227K006AS picture photo
Mfg. Part Number
T322E227K006AS
Brief Description
CAP TANT 220UF 6V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322E227K006AS.pdf
Availability of T322E227K006AS
QUANTITY
T322E227K006AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T322E227K006AS
Internal Part NumberEIS-T322E227K006AS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package100
SeriesT322
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322E227K006AS
Related LinksT322E22, T322E227K006AS Datasheet, KEMET Distributor
T322E227K006AS Details Description
Related parts for T322E227K006AS
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 28-PLCC datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL MCRPWR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BAT CHRG BUILD BLCK 28QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 6" X 3" datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf