KEMET T322F107K020AT
T322F107K020AT picture photo
Mfg. Part Number
T322F107K020AT
Brief Description
CAP TANT 100UF 20V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322F107K020AT.pdf
Availability of T322F107K020AT
QUANTITY
T322F107K020AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322F107K020AT
Internal Part NumberEIS-T322F107K020AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322F107K020AT
Related LinksT322F10, T322F107K020AT Datasheet, KEMET Distributor
T322F107K020AT Details Description
Related parts for T322F107K020AT
IDC CABLE - MPD64K/MC64M/MPD64K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
115-60 CCW 1RPM REV L Y SYSTE datasheet.pdf
RES 158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64TBGA datasheet.pdf
HANPORT ASSY datasheet.pdf
INS BNCM CABLE ASSY 50OHM 200CM datasheet.pdf