KEMET T351H226M025AT
T351H226M025AT picture photo
Mfg. Part Number
T351H226M025AT
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
T351H226M025AT.pdf
Availability of T351H226M025AT
QUANTITY
T351H226M025AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T351H226M025AT
Internal Part NumberEIS-T351H226M025AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesT351 - UltraDip II
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.441" (11.20mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeH
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T351H226M025AT
Related LinksT351H22, T351H226M025AT Datasheet, KEMET Distributor
T351H226M025AT Details Description
Related parts for T351H226M025AT
IC TXRX BIDIRECT 16B LV 48TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf