Curtis Industries T38121-26-0
T38121-26-0 picture photo
Mfg. Part Number
T38121-26-0
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm)
Datasheet Download
T38121-26-0.pdf
Availability of T38121-26-0
QUANTITY
T38121-26-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T38121-26-0
Internal Part NumberEIS-T38121-26-0
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits26
Number of Wire Entries26
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Turret
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
Color-
Terminal Screw Material-
Terminal Screw Finish-
Mounting TypeChassis, Panel
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T38121-26-0
Related LinksT3812, T38121-26-0 Datasheet, Curtis Industries Distributor
T38121-26-0 Details Description
Related parts for T38121-26-0
FLKM-D25SUB/S datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 640MA 650 MOHM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 3P(BLACK) datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
104 dB, 24-Bit, 192 kHz Stereo Audio ADC IC datasheet.pdf