Curtis Industries T38321-15-0
T38321-15-0 picture photo
Mfg. Part Number
T38321-15-0
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm)
Datasheet Download
T38321-15-0.pdf
Availability of T38321-15-0
QUANTITY
T38321-15-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T38321-15-0
Internal Part NumberEIS-T38321-15-0
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits15
Number of Wire Entries15
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Turret, Insulated
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
Color-
Terminal Screw Material-
Terminal Screw Finish-
Mounting TypeChassis, Panel
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T38321-15-0
Related LinksT3832, T38321-15-0 Datasheet, Curtis Industries Distributor
T38321-15-0 Details Description
Related parts for T38321-15-0
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 14AWG 500' datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
LIMIT SW LEVER NYLON ROLLER datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf