ITT Cannon, LLC T3P20FC1LY
T3P20FC1LY picture photo
Mfg. Part Number
T3P20FC1LY
Brief Description
CONTACT GOLD SCKT 20AWG
Datasheet Download
T3P20FC1LY.pdf
Availability of T3P20FC1LY
QUANTITY
T3P20FC1LY Order Process
Ship out your order
Specifications of T3P20FC1LY
Internal Part NumberEIS-T3P20FC1LY
TypeMachined
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge20 AWG
MaterialBrass
PlatingGold
Plating - Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T3P20FC1LY
Related LinksT3P20, T3P20FC1LY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T3P20FC1LY Details Description
Related parts for T3P20FC1LY
CONN CARDEDGE 15DL POS .100 R/A datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 4A 19 MOHM TH datasheet.pdf
IC CPU CONTROLLER DUAL QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf