ITT Cannon, LLC T3P20FE1LX
T3P20FE1LX picture photo
Mfg. Part Number
T3P20FE1LX
Manufacturer
Product Category
Contacts - Multi Purpose
Brief Description
CONN CONT EARTH SCKT 20AWG GOLD
Datasheet Download
T3P20FE1LX.pdf
Availability of T3P20FE1LX
QUANTITY
T3P20FE1LX Order Process
Ship out your order
Specifications of T3P20FE1LX
Internal Part NumberEIS-T3P20FE1LX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyContacts - Multi Purpose
SeriesTrident T3P
PackagingBulk
TypeMachined
Pin or SocketSocket, Earth
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge20 AWG
MaterialBrass
PlatingGold
Plating - Thickness120µin (3.00µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T3P20FE1LX
Related LinksT3P20, T3P20FE1LX Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T3P20FE1LX Details Description
Related parts for T3P20FE1LX
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 256BGA datasheet.pdf
PCB ADAPTER 112LFBGA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
WASHER FLAT M3.5 NYLON datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5.5A TO-220FP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC datasheet.pdf