ITT Cannon, LLC T3P24MC1LT
T3P24MC1LT picture photo
Mfg. Part Number
T3P24MC1LT
Brief Description
CONN CONTACT PIN 24AWG TIN
Datasheet Download
T3P24MC1LT.pdf
Availability of T3P24MC1LT
QUANTITY
T3P24MC1LT Order Process
Ship out your order
Specifications of T3P24MC1LT
Internal Part NumberEIS-T3P24MC1LT
TypeMachined
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge24 AWG
MaterialBrass
PlatingTin
Plating - Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T3P24MC1LT
Related LinksT3P24, T3P24MC1LT Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T3P24MC1LT Details Description
Related parts for T3P24MC1LT
MOSFET N-CH 200V 16A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE FERR 3300.0UH SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 100V 50NS 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf