ITT Cannon, LLC T3P24MC3LY
T3P24MC3LY picture photo
Mfg. Part Number
T3P24MC3LY
Brief Description
CONN CONTACT PIN 24AWG GOLD
Datasheet Download
T3P24MC3LY.pdf
Availability of T3P24MC3LY
QUANTITY
T3P24MC3LY Order Process
Ship out your order
Specifications of T3P24MC3LY
Internal Part NumberEIS-T3P24MC3LY
TypeMachined
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge24 AWG
MaterialBrass
PlatingGold
Plating - Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T3P24MC3LY
Related LinksT3P24, T3P24MC3LY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T3P24MC3LY Details Description
Related parts for T3P24MC3LY
CABLE GLAND NYLON M18 5-10MM datasheet.pdf
IC MODULATOR SIGE DIRECT 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 97VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 480MA 900 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 10C SHLD 300V datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD datasheet.pdf
EMITTER 5MM 590NM FLAT LENS TO39 datasheet.pdf