KEMET T491D226K025ZT
T491D226K025ZT picture photo
Mfg. Part Number
T491D226K025ZT
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T491D226K025ZT.pdf
Availability of T491D226K025ZT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T491D226K025ZT Order Process
Ship out your order
Specifications of T491D226K025ZT
Internal Part NumberEIS-T491D226K025ZT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T491D226K025ZT
Related LinksT491D22, T491D226K025ZT Datasheet, KEMET Distributor
T491D226K025ZT Details Description
Related parts for T491D226K025ZT
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TLV320AIC32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf