KEMET T520B227M006ATE025
T520B227M006ATE025 picture photo
Mfg. Part Number
T520B227M006ATE025
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 20% SMD
Datasheet Download
T520B227M006ATE025.pdf
Availability of T520B227M006ATE025
QUANTITY
T520B227M006ATE025 Order Process
Ship out your order
Specifications of T520B227M006ATE025
Internal Part NumberEIS-T520B227M006ATE025
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T520B227M006ATE025
Related LinksT520B227M, T520B227M006ATE025 Datasheet, KEMET Distributor
T520B227M006ATE025 Details Description
Related parts for T520B227M006ATE025
FIXED IND 120UH 153MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
TWEEZER 4.72" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 144POS SO DIMM GLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
BERGSTRIP datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf