KEMET T520V157M006ZTE025
T520V157M006ZTE025 picture photo
Mfg. Part Number
T520V157M006ZTE025
Brief Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Datasheet Download
T520V157M006ZTE025.pdf
Availability of T520V157M006ZTE025
QUANTITY
T520V157M006ZTE025 Order Process
Ship out your order
Specifications of T520V157M006ZTE025
Internal Part NumberEIS-T520V157M006ZTE025
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesKO-CAP T520
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T520V157M006ZTE025
Related LinksT520V157M, T520V157M006ZTE025 Datasheet, KEMET Distributor
T520V157M006ZTE025 Details Description
Related parts for T520V157M006ZTE025
IC DUAL STATIC SHFT REG 16SO datasheet.pdf
OSC XO 12.352MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 160A 1300VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CABLE SERVO DRIVE 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf