KEMET T543B107M010AHE1507280
T543B107M010AHE1507280 picture photo
Mfg. Part Number
T543B107M010AHE1507280
Brief Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528
Datasheet Download
T543B107M010AHE1507280.pdf
Availability of T543B107M010AHE1507280
QUANTITY
T543B107M010AHE1507280 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543B107M010AHE1507280
Internal Part NumberEIS-T543B107M010AHE1507280
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543B107M010AHE1507280
Related LinksT543B107M01, T543B107M010AHE1507280 Datasheet, KEMET Distributor
T543B107M010AHE1507280 Details Description
Related parts for T543B107M010AHE1507280
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 16SSOP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DUAL .8MM 160POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf