KEMET T543D475M063AHE075
T543D475M063AHE075 picture photo
Mfg. Part Number
T543D475M063AHE075
Brief Description
CAP TANT POLY 4.7UF 63V 2917
Datasheet Download
T543D475M063AHE075.pdf
Availability of T543D475M063AHE075
QUANTITY
T543D475M063AHE075 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543D475M063AHE075
Internal Part NumberEIS-T543D475M063AHE075
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT543 Series COTS Polymer Electrolytic
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated63V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543D475M063AHE075
Related LinksT543D475M, T543D475M063AHE075 Datasheet, KEMET Distributor
T543D475M063AHE075 Details Description
Related parts for T543D475M063AHE075
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 100V 0.5A 16SO datasheet.pdf
MANUAL MINI PRESS FOR MT353293 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIBERGLASS HEAVY WALL 1/2" 50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN DC-2.5GHZ datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
AB 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
MPPSTM Miniature Package Power Solutions DUAL 12V PNP LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf