KEMET T543V685K050ATE0657280
T543V685K050ATE0657280 picture photo
Mfg. Part Number
T543V685K050ATE0657280
Brief Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343
Datasheet Download
T543V685K050ATE0657280.pdf
Availability of T543V685K050ATE0657280
QUANTITY
T543V685K050ATE0657280 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543V685K050ATE0657280
Internal Part NumberEIS-T543V685K050ATE0657280
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543V685K050ATE0657280
Related LinksT543V685K05, T543V685K050ATE0657280 Datasheet, KEMET Distributor
T543V685K050ATE0657280 Details Description
Related parts for T543V685K050ATE0657280
RES SMD 261 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9A TO220 datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf