t-Global Technology T62-1-100-100-0.16-0
T62-1-100-100-0.16-0 picture photo
Mfg. Part Number
T62-1-100-100-0.16-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T62-1 SHEET 100X100X0.16MM
Datasheet Download
T62-1-100-100-0.16-0.pdf
Availability of T62-1-100-100-0.16-0
QUANTITY
T62-1-100-100-0.16-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-1-100-100-0.16-0
Internal Part NumberEIS-T62-1-100-100-0.16-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetT62 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT62
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.0063" (0.160mm)
MaterialGraphite
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorBlack
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity15 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-1-100-100-0.16-0
Related LinksT62-1-100-, T62-1-100-100-0.16-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-1-100-100-0.16-0 Details Description
Related parts for T62-1-100-100-0.16-0
GROMMET 0.148" ELASTOMER BLACK datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN PIN ASSEMBLY KIT 10-12AWG datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE 460NM datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 5W SMBG datasheet.pdf
RES 9.4 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO216 datasheet.pdf