t-Global Technology T62-1-30-30-0.16
T62-1-30-30-0.16 picture photo
Mfg. Part Number
T62-1-30-30-0.16
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T62-1 30X30X0.16MM
Datasheet Download
T62-1-30-30-0.16.pdf
Availability of T62-1-30-30-0.16
QUANTITY
T62-1-30-30-0.16 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-1-30-30-0.16
Internal Part NumberEIS-T62-1-30-30-0.16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetT62 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT62
UsageSheet
ShapeSquare
Outline30.00mm x 30.00mm
Thickness0.0063" (0.160mm)
MaterialGraphite
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorBlack
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity15 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-1-30-30-0.16
Related LinksT62-1-30, T62-1-30-30-0.16 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-1-30-30-0.16 Details Description
Related parts for T62-1-30-30-0.16
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
JTAG ADAPTER 10-PIN TO 20-PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 68POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
21+21 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 100MA 13 OHM SMD datasheet.pdf