t-Global Technology T62-20-20-0.13
T62-20-20-0.13 picture photo
Mfg. Part Number
T62-20-20-0.13
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T62 20X20X0.13MM
Datasheet Download
T62-20-20-0.13.pdf
Availability of T62-20-20-0.13
QUANTITY
T62-20-20-0.13 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-20-20-0.13
Internal Part NumberEIS-T62-20-20-0.13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetT62 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT62
UsageSheet
ShapeSquare
Outline20.00mm x 20.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialGraphite
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorBlack
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity20 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-20-20-0.13
Related LinksT62-20-, T62-20-20-0.13 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-20-20-0.13 Details Description
Related parts for T62-20-20-0.13
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 15NS 32PLCC datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 16A SCREW TERM datasheet.pdf
VARISTOR 12VDC .2PF ESD 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SR BTS TT 15 ASY datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf