t-Global Technology T68-2C-120-90-0.06
T68-2C-120-90-0.06 picture photo
Mfg. Part Number
T68-2C-120-90-0.06
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T68 GRAPHITE 120X90X0.06MM W/ADH
Datasheet Download
T68-2C-120-90-0.06.pdf
Availability of T68-2C-120-90-0.06
QUANTITY
T68-2C-120-90-0.06 Order Process
Ship out your order
Specifications of T68-2C-120-90-0.06
Internal Part NumberEIS-T68-2C-120-90-0.06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesT68 Product Range
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT68
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline120.00mm x 90.00mm
Thickness0.0024" (0.060mm)
MaterialGraphite
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1600 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T68-2C-120-90-0.06
Related LinksT68-2C-12, T68-2C-120-90-0.06 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T68-2C-120-90-0.06 Details Description
Related parts for T68-2C-120-90-0.06
IC REG LDO 8V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-3.63V 40A datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CABLE 16COND 12AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf