Techflex T6F0.75SV
T6F0.75SV picture photo
Mfg. Part Number
T6F0.75SV
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
THERMASHIELD T6 WRAP 3/4" X 4'
Datasheet Download
T6F0.75SV.pdf
Availability of T6F0.75SV
QUANTITY
T6F0.75SV Order Process
Ship out your order
Specifications of T6F0.75SV
Internal Part NumberEIS-T6F0.75SV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesThermashield
TypeSelf Wrap (Split Flexible Tube)
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum-
Length4.0' (1.22m)
MaterialFiberglass, Aluminized
FeaturesAbrasion Resistant, Adhesive Strip, Heat Reflective, High Temperature
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T6F0.75SV
Related LinksT6F0, T6F0.75SV Datasheet, Techflex Distributor
T6F0.75SV Details Description
Related parts for T6F0.75SV
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123FL datasheet.pdf
IC REG BST ADJ/PROG 0.75A 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 3MM SMD TIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 3A 8DFN-S datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 380A 600V 3POLE datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
5W1 M 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf