Powerex Inc. T7H8145504DN
T7H8145504DN picture photo
Mfg. Part Number
T7H8145504DN
Manufacturer
Product Category
SCRs - Modules
Brief Description
SCR PHASE CTRL MOD 550A 1400V
Datasheet Download
T7H8145504DN.pdf
Availability of T7H8145504DN
QUANTITY
T7H8145504DN Order Process
Ship out your order
Specifications of T7H8145504DN
Internal Part NumberEIS-T7H8145504DN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileKey Features and Advantages for Using POW-R-BLOK™ Modules
Standard Package5
Category Discrete Semiconductor Products
FamilySCRs - Modules
Series-
Packaging-
Structure-
Number of SCRs, Diodes-
Voltage - Off State-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)-
Current - On State (It (AV)) (Max)-
Current - On State (It (RMS)) (Max)-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)-
Current - Hold (Ih) (Max)-
Mounting Type-
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T7H8145504DN
Related LinksT7H814, T7H8145504DN Datasheet, Powerex Inc. Distributor
T7H8145504DN Details Description
Related parts for T7H8145504DN
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC CLOCK DIST CHIP 1:18 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 250MW SOD323 datasheet.pdf