Vishay Sfernice T7YA104MB40
T7YA104MB40 picture photo
Mfg. Part Number
T7YA104MB40
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
T7YA104MB40.pdf
Availability of T7YA104MB40
QUANTITY
T7YA104MB40 Order Process
Ship out your order
Specifications of T7YA104MB40
Internal Part NumberEIS-T7YA104MB40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesT7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.276" Dia x 0.230" H (7.00mm x 5.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T7YA104MB40
Related LinksT7YA1, T7YA104MB40 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
T7YA104MB40 Details Description
Related parts for T7YA104MB40
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
MODULE PIP 2.2V-5.5VIN 6A 10SMD datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 3.94" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 2.8VWM 15VC SOT-143 datasheet.pdf
AC 4C 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 1.0レF 25V datasheet.pdf