Vishay Sfernice T7YB223MB40
T7YB223MB40 picture photo
Mfg. Part Number
T7YB223MB40
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
T7YB223MB40.pdf
Availability of T7YB223MB40
QUANTITY
T7YB223MB40 Order Process
Ship out your order
Specifications of T7YB223MB40
Internal Part NumberEIS-T7YB223MB40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesT7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.276" Dia x 0.236" H (7.00mm x 6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T7YB223MB40
Related LinksT7YB2, T7YB223MB40 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
T7YB223MB40 Details Description
Related parts for T7YB223MB40
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
D-SUB CABLE MFM15K/MC16G/MFM15K datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT 0.197" BLACK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 5POS PCB datasheet.pdf
RES 300K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL GOLD datasheet.pdf