Vishay/Sprague T83C107K010EZZS
T83C107K010EZZS picture photo
Mfg. Part Number
T83C107K010EZZS
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
T83C107K010EZZS.pdf
Availability of T83C107K010EZZS
QUANTITY
T83C107K010EZZS Order Process
Ship out your order
Specifications of T83C107K010EZZS
Internal Part NumberEIS-T83C107K010EZZS
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T83C107K010EZZS
Related LinksT83C107, T83C107K010EZZS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T83C107K010EZZS Details Description
Related parts for T83C107K010EZZS
IDC CABLE - HSC24H/AE24G/HSC24H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 257TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
PLC RELAY OPTOCOUPLER 33V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LP2N 5.08/12/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf