Vishay/Sprague T86C105K050ESSL
T86C105K050ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C105K050ESSL
Brief Description
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312
Datasheet Download
T86C105K050ESSL.pdf
Availability of T86C105K050ESSL
QUANTITY
T86C105K050ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C105K050ESSL
Internal Part NumberEIS-T86C105K050ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C105K050ESSL
Related LinksT86C105, T86C105K050ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C105K050ESSL Details Description
Related parts for T86C105K050ESSL
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
FERRITE BEAD 22 OHM 0805 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf