Vishay/Sprague T86C105M050EAAS
T86C105M050EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C105M050EAAS
Brief Description
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
T86C105M050EAAS.pdf
Availability of T86C105M050EAAS
QUANTITY
T86C105M050EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C105M050EAAS
Internal Part NumberEIS-T86C105M050EAAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C105M050EAAS
Related LinksT86C105, T86C105M050EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C105M050EAAS Details Description
Related parts for T86C105M050EAAS
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 1212-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 80V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
BIG CHIP LED COOL WHITE datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V 10% X5R 1210 datasheet.pdf