Vishay/Sprague T86C106K010EBAS
T86C106K010EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106K010EBAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
T86C106K010EBAS.pdf
Availability of T86C106K010EBAS
QUANTITY
T86C106K010EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106K010EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C106K010EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106K010EBAS
Related LinksT86C106, T86C106K010EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106K010EBAS Details Description
Related parts for T86C106K010EBAS
CONN MALE 3POS FRONT PNL MT .5M datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
LED 635 RED-ORN 3.2X2.8MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf