Vishay/Sprague T86C106K016EBAS
T86C106K016EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106K016EBAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312
Datasheet Download
T86C106K016EBAS.pdf
Availability of T86C106K016EBAS
QUANTITY
T86C106K016EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106K016EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C106K016EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106K016EBAS
Related LinksT86C106, T86C106K016EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106K016EBAS Details Description
Related parts for T86C106K016EBAS
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE DVR 9A NON-INV TO220-5 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/PROG 2.5A 16DSBGA datasheet.pdf
KEYPAD 16BTN 4X4 MATRIX datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf