Vishay/Sprague T86C106M020ESSS
T86C106M020ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106M020ESSS
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
T86C106M020ESSS.pdf
Availability of T86C106M020ESSS
QUANTITY
T86C106M020ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106M020ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C106M020ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106M020ESSS
Related LinksT86C106, T86C106M020ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106M020ESSS Details Description
Related parts for T86C106M020ESSS
IC OPAMP GP 50MHZ 8CDIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 310MA 840 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.5MM 9POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 50G OHM 30% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf