Vishay/Sprague T86C106M025ESAS
T86C106M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C106M025ESAS.pdf
Availability of T86C106M025ESAS
QUANTITY
T86C106M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C106M025ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106M025ESAS
Related LinksT86C106, T86C106M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106M025ESAS Details Description
Related parts for T86C106M025ESAS
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 21 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
SLZF 5.08/15/180FI SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO220AA datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMCJ datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf