Vishay/Sprague T86C155K035EBSL
T86C155K035EBSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155K035EBSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312
Datasheet Download
T86C155K035EBSL.pdf
Availability of T86C155K035EBSL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86C155K035EBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155K035EBSL
Internal Part NumberEIS-T86C155K035EBSL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155K035EBSL
Related LinksT86C155, T86C155K035EBSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155K035EBSL Details Description
Related parts for T86C155K035EBSL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
FILTER LINE 2MH 10A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN PWR TAP 10POS STR W/O SCREW datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
GRAPHIC DISP 240X64 TRICOLOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf