Vishay/Sprague T86C155K035EBSL
T86C155K035EBSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155K035EBSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312
Datasheet Download
T86C155K035EBSL.pdf
Availability of T86C155K035EBSL
QUANTITY
T86C155K035EBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155K035EBSL
Internal Part NumberEIS-T86C155K035EBSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155K035EBSL
Related LinksT86C155, T86C155K035EBSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155K035EBSL Details Description
Related parts for T86C155K035EBSL
LED ORANGE CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 8A 800V KBU datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 2/PACK datasheet.pdf
CONN PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
LIMIT SWITCH 1NC 1NO SPDT 120V datasheet.pdf
RES 2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DC/DC CONV 2X3.3V +/-15V 30W UFR datasheet.pdf
FILTER LINE CABLES datasheet.pdf
CAP FILM 68UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf