Vishay/Sprague T86C155M035EBAS
T86C155M035EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C155M035EBAS
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312
Datasheet Download
T86C155M035EBAS.pdf
Availability of T86C155M035EBAS
QUANTITY
T86C155M035EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155M035EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C155M035EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155M035EBAS
Related LinksT86C155, T86C155M035EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155M035EBAS Details Description
Related parts for T86C155M035EBAS
CONN HEADER .100 SINGL R/A 31POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 40W datasheet.pdf
CONTROL LOGIC BLUETOOTH INTRFACE datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.23A 283 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 850MA 59 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 22-26AWG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 250V 10% RADIAL datasheet.pdf