Vishay/Sprague T86C155M050EAAL
T86C155M050EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155M050EAAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
T86C155M050EAAL.pdf
Availability of T86C155M050EAAL
QUANTITY
T86C155M050EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155M050EAAL
Internal Part NumberEIS-T86C155M050EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155M050EAAL
Related LinksT86C155, T86C155M050EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155M050EAAL Details Description
Related parts for T86C155M050EAAL
RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CODEC STEREO W/HDPN AMP 32QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJF TV SERIES PLUG datasheet.pdf
IEEE 1394 6PIN/M-6PN/M 15' datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AB datasheet.pdf
LED GRN/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf